بهره‌برداری از ۱۸ پروژه بخش کشاورزی بیرجند در دهه فجر

مجموعه: اخبار شهرستان, اخبار ویژه تعداد بازدید: 450
بهره‌برداری از ۱۸ پروژه بخش کشاورزی بیرجند در دهه فجر

محمدعلی محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهارداشت: هر ساله به مناسبت دهه فجر پروژه‌های مختلفی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه همزمان با ایام الله دهه فجر ١٨ پروژه بخش کشاورزی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: برای اجرای این پروژه‌ها اعتباری به مبلغ ١١١ هزار و ٣۵٢ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بیرجند ادامه داد: از این تعداد ۱۱ پروژه مربوط به حوزه فنی و زیربنایی با اعتباری بالغ‌بر ۱۰ هزار و ۵۵۲ میلیون ریال بوده که از این مبلغ ۳ هزار و ۵۵۲ میلیون ریال از طریق خودیاری مردمی هزینه شده است.

محمدی گفت: پیامد افتتاح این ۱۱ پروژه‌ موجب ایجاد اشتغال مستقیم حدود ۷۷۰ نفر و اشتغال غیرمستقیم ۵۸۰ نفر از ساکنین روستاهای این منطقه بوده و همچنین موجب تثبیت شغل خانوارهای روستایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی بیرجند در دهه فجر هفت پروژه مربوط به زیربخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی است، یادآور شد: که در راستای اجرای این پروژه‌ها ۱۹ هزار میلیون ریال تسهیلات بانکی و مبلغ ۸۱ هزار و ۸۰۰ میلیون ریال خودیاری متقاضی بوده که هزینه شده و برای حدود ۱۱۹ نفر استغال مستقیم و برای ۱۷۶ نفر استغال غیرمستقیم در سطح شهرستان ایجاد کرده است.