حقوق بازنشستگان بخش کشاورزی پرداخت می‌شود

مجموعه: اخبار صندوق, اخبار ویژه تعداد بازدید: 591
حقوق بازنشستگان بخش کشاورزی پرداخت می‌شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، حامد نخعی صبح امروز در همایش کشاورزی و اقتصادمقاومتی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: ۲۳۰ شغل در وزارت جهادکشاورزی تعریف شده است.

وی گفت: روستاییان، عشایر، کشاورزان، افراد تحت پوشش نظام مهندسی کشاورزی، زنان سرپرست خانوار و خانه‌دار، قالی‌بافان و زنبورداران می‌توانند از مزایای بیمه کشاورزی استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند افزود: افراد می‌توانند به کارگزاران بیمه استان و شهرستان و صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی واقع بین خیابان غفاری ۹ و ۱۱ مراجعه کنند.

نخعی تصریح کرد: بیمه اجتماعی بخش کشاورزی خدمات بلندمدت خود را به افراد تحت پوشش در راستای افزایش سطح رفاه و امید به زندگی و بهبود عزت نفس روستاییان ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه بیمه اجتماعی بخش کشاورزی شامل ببمه درمان نمی‌شود، ادامه داد: حقوق بازنشستگان بخش کشاورزی که با تاخیر همراه بود در بهمن ماه جاری به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بیرجند با بیان اینکه کشاورزان تنها پنج درصد از ۱۵ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون مبلغ ۳۳ میلیارد ریال بابت تسهیلات به بخش کشاورزی پرداخت شده است.

نخعی اظهار کرد: برای دو سال رتبه نخست در کشور را در بحث زنجیره‌های ارائه خدمت را به دست آوردیم و زنجیره تامین شیر، گوشت قرمز و سفید و زنبورعسل بخش کشاورزی تامین اعتبار شده است.